جزئیات مختصر کار با

معیارهای انتخاب بهترین کیف پول دیجیتال

برای انتخاب بهترین کیف پول دیجیتال بهتر است این موارد را در نظر داشته باشید و با توجه به مقدار اهمیت هرکدام برای شما ، اولویت‌بندی خود را انجام دهید.

  1. کاربرد کیف پول دیجیتال

اساسی‌ترین جنبه‌ای که برای انتخاب کیف پول دیجیتال مناسب شما می‌توان از آن یاد کرد، کاربرد کیف پول و چگونگی به‌کارگیری ارزهای دیجیتال توسط کاربر است. بنابراین، اگر تصمیم دارید مقداری ارز دیجیتال خرید و برای چند سال آینده نگهداری کنید ، مطمئنا خرید کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری بهترین گزینه خواهد بود؛ زیرا امنیت و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

  1. قابلیت‌های ویژه کیف پول

برخی ویژگی‌ها در کیف‌های رمزارز دیده می شود که جزء امکانات جانبی به‌حساب می‌آیند. از جمله : پشتیبانی از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps)، دسترسی به DEX و امکان استیکینگ و تبدیل رمزارزها که در همه‌ی کیف پول‌های دیجیتالی موجود نیستند.

بسیاری بر این باورند که آینده‌ی بلاک چین متعلق به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز است.

اپلیکیشن غیر متمرکز به‌طور خلاصه به برنامه‌ای گفته می‌شود که روی بستر بلاک چین اجرا می‌شود و مانند شبکه بلاک چین، تحت کنترل یک شخص قرار ندارد. برای مثال، برنامه توییتر روی کامپیوتر متعلق به سازمان اجرا می‌شود و کاملا تحت کنترل سازمان و تیم توسعه‌دهنده است. یعنی بک‌اند اپلیکیشن توسط یک سازمان کنترل می‌شود. در مقابل، برای مثال شبکه‌ی بیت‌تورنت یک شبکه‌ی متشکل از سیستم‌های مختلف است که به‌عنوان شبکه P2P شناخته می‌شوند و تمام فرایند‌های اشتراک، ارسال و دریافت فایل به‌وسیله‌ی اعضا انجام می‌شود.

دسترسی به صرافی‌های رمزارز غیر متمرکز (DEX) نیز از دیگر قابلیت‌های ویژه است که می‌توان در انتخاب کیف پول دیجیتال آن را مدنظر قرار داد. یکی از مشکلات صرافی‌های متمرکز تسلط و اشراف آن‌ها روی دارایی‌های کاربران است؛ صرافی‌های غیر متمرکز اما با این هدف طراحی شدند که جلوی دسترسی و تسلط صرافی به دارایی‌های افراد گرفته شود و درنتیجه امکان افزایش اطمینان خاطر برای کاربران فراهم شود.

از دیگر ویژگی های کاربردی یک کیف پول ارز دیجیتال خوب می‌توان امکان استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) را ذکر کرد. فرایند استیکینگ می‌تواند به‌عنوان یکی از روش‌های کسب درآمد از دنیای ارز دیجیتال شناخته شود؛ مانند سازوکار بانک‌های سنتی که در آن صاحب حساب مبلغی از پول را در اختیار بانک قرار می‌دهد و دسترسی خود به آن مبلغ را محدود می‌کند تا به‌ ازای آن و به‌صورت دوره‌ای سود دریافت کند، در استیکینگ ارز دیجیتال نیز چنین سودی برای صاحب کیف پول منظور می‌شود. همچنین، کاربر می‌تواند با قفل‌کردن بخشی از رمزارزهای خاص در کیف پول ارز دیجیتال به خدمات اپلیکیشن غیر متمرکز دسترسی پیدا کند. برای مثال می‌توان از کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت،مای اتریوم ولت و متامسک نام برد که دسترسی به این قابلیت‌ها را برای اعضای خود فراهم کردند.

  1. تأیید دو مرحله‌ای

قابلیت تأیید دو مرحله‌ای یا AF2 یکی از برترین نوآوری‌های امنیتی در این چند سال اخیر قلمداد می‌شود که امروزه در اغلب پلتفرم‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد بعد از ورود به حساب کیف پول، هویت خود را از طریق راه‌های ارتباطی از پیش تعیین‌شده احراز کند. بنابراین اگر کسی رمز عبور حساب را داشته باشد یا به‌واسطه‌ی هک به آن دسترسی پیدا کند، برای ورود به‌حساب باید مجددا احراز هویت شود. بیشتر کیف پول‌های رمزارز و صرافی‌ها یک کد تأیید به گوشی موبایل ارسال می‌کنند تا فرایند احراز هویت با اطمینان انجام شود.

  1. قابلیت چند امضایی

کیف پول دیجیتال با پشتیبانی از قابلیت چند امضایی (Multi-Signature) مناسب کسانی است که قصد دارند به‌صورت شریکی از یک حساب رمزارز استفاده کنند. گروهی از شرکای تجاری می‌توانند با داشتن چنین کیف پول رمزارزی مطمئن باشند که دسترسی به موجودی حساب بدون اطلاع آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

  1. قابلیت چند ارزی

بسیاری از فعالان در حوزه رمزارز چند رمزارز متفاوت دارند و درنتیجه داشتن یک کیف پول دیجیتال با پشتیبانی چند رمزارز مختلف پرکاربردتر و بهینه‌تر از استفاده از کیف پول ارز دیجیتال اختصاصی برای هر رمزارز است. به‌خصوص این موضوع برای کسانی‌ که به‌صورت مداوم با رمزارزهای خود کار می‌کنند و مبادلات زیادی در این حوزه دارند، دارای اهمیت است.

پشتیبانی از چند رمزارز مقوله‌ ای جدا از امکان تبدیل رمزارزها به یکدیگر است و این امکان می‌تواند به‌عنوان یک مزیت رقابتی بین کیف پول های ارز دیجیتال قلمداد شود.

  1. اسکن کد QR

پشتیبانی از اسکن کد QR یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که در زمان استفاده زیاد از کیف پول ارز دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به‌خصوص این ویژگی یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها در کیف پول کریپتوکارنسی برای موبایل به‌شمار می‌رود.

  1. بکاپ‌گیری

امکان بکاپ‌گیری از اطلاعات کیف پول ارز دیجیتال بسیار اهمیت دارد؛ زیرا هرلحظه ممکن است دستگاه‌هایی مثل گوشی، لپ‌تاپ یا کامپیوتر رومیزی آسیب ببینند؛ بنابراین، داشتن بکاپ به کاربر کمک می‌کند در صورت بروز حادثه برای دستگاه، کاربر بدون نگرانی دارایی‌های دیجیتالی خود را بازیابی کند.

#کیف_پول_دیجیتال

#کیف_پول_آنلاین

#لیست_کیف_پول_های_دیجیتال

#ارز_دیجیتال_چیست

#تعریف_کریپتوکارنسی

#انواع_کیف_پول

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.