جزئیات مختصر کار با هاست

با چه زبان هایی می توان برنامه نویسی اندروید را انجام داد ؟

به طور خلاصه ، برنامه های گوشی های هوشمند جزئی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما هستند. می توان از آنها برای ایجاد ارتباط ، به دست آوردن اطلاعات یا فقط سرگرمی استفاده کرد! و گرچه ایجاد یک برنامه تلفن هوشمند نیز سرگرم کننده است ، اما به کمی راهنمایی بیشتر ، به ویژه در انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب ، نیاز دارد. به همین دلیل است که این مقاله با بهترین زبان های برنامه نویسی مورد نیاز برای توسعه برنامه Android (Android چون من آن را دوست دارم!) سروکار دارد.

 

چه زبانی انتخاب کنیم؟ !!

در حالی که جاوا زبان رسمی Android است ، بسیاری از زبانهای دیگر وجود دارد که می تواند برای توسعه برنامه Android استفاده شود. جزئیات مربوط به این موارد در زیر برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه ارائه شده است.

 

جاوا

در ابتدا جاوا زبان رسمی توسعه برنامه Android بود (اما اکنون Kotlin جایگزین آن شد) و در نتیجه ، پرکاربردترین زبان نیز هست. بسیاری از برنامه های موجود در فروشگاه Play با جاوا ساخته شده اند و همچنین از طرف Google بیشترین زبان را پشتیبانی می کند. علاوه بر همه اینها ، جاوا یک انجمن آنلاین عالی برای پشتیبانی در صورت بروز هرگونه مشکلی دارد (و به من اعتماد کنید ، مشکلاتی وجود خواهد داشت!).

با این حال ، جاوا برای مبتدیان یک زبان پیچیده است زیرا شامل موضوعات پیچیده ای مانند سازنده ها ، استثناهای اشاره گر پوچ ، همزمانی ، موارد استثنا شده علامت گذاری شده و غیره است. همچنین کیت توسعه نرم افزار اندروید (SDK) پیچیدگی را به سطح جدیدی افزایش می دهد!

در مجموع ، جاوا زبان خوبی برای تجربه لذتهای کامل برنامه توسعه Android است.

 

کاتلین

اکنون Kotlin زبان رسمی توسعه برنامه Android است که از سال 2019 توسط گوگل اعلام شده است. Kotlin یک زبان برنامه نویسی بین پلتفرمی است که ممکن است به عنوان جایگزین جاوا برای توسعه برنامه Android استفاده شود. همچنین در سال 2017 به عنوان زبان جاوا "رسمی" ثانویه معرفی شده است. کاتلین می تواند با جاوا همکاری کند و از طریق ماشین مجازی جاوا اجرا می شود.

تنها تفاوت قابل توجه این است که کاتلین ویژگیهای زائد جاوا مانند استثناهای اشاره گر پوچ null  را حذف می کند. همچنین ضرورت پایان دادن به همه سطرها با یک نقطه ویرگول را برطرف می کند. به طور خلاصه ، تلاش Kotlin برای مبتدیان در مقایسه با جاوا بسیار ساده تر است و همچنین می تواند به عنوان "نقطه ورود" برای توسعه برنامه Android استفاده شود  اما تجربه ثابت کرده است دانشجویانی که ابتدا زبان جاوا را فرا میگیرند در یادگیری و توسعه نرم افزارهای اندرویدی دارای قدرت بیشتری می باشند.

 

سی پلاس پلاس

از C ++ می توان برای توسعه برنامه های Android با استفاده از کیت توسعه بومی Android (NDK) استفاده کرد. با این حال ، نمی توان یک برنامه را کاملاً با استفاده از C ++ ایجاد کرد و از NDK برای پیاده سازی قسمت هایی از برنامه با کد بومی ++ C استفاده می شود. این به استفاده از کتابخانه های کد C ++ برای برنامه در صورت لزوم کمک می کند.

اگرچه C ++ در برخی موارد برای توسعه برنامه Android مفید است ، تنظیم آن بسیار دشوارتر است و انعطاف پذیری آن بسیار کم است. همچنین ممکن است به دلیل پیچیدگی بیشتر ، به اشکالات بیشتری منجر شود. بنابراین ، بهتر است از Java در مقایسه با C ++ استفاده کنید زیرا سود کافی برای جبران تلاش های مورد نیاز را فراهم نمی کند.

 

سی شارپ

C # کاملاً شبیه Java است و بنابراین برای توسعه برنامه Android ایده آل است. مانند جاوا ، C # نیز جمع آوری زباله را انجام می دهد بنابراین احتمال نشت حافظه کمتر است. C # همچنین یک نحو تمیزتر و ساده تری نسبت به جاوا دارد که کدگذاری با آن را نسبتاً راحت تر می کند.

پیش از این ، بزرگترین اشکال C # این بود که فقط در سیستم های ویندوز قابل استفاده است زیرا از NET Framework استفاده می کند. با این حال ، این مشکل توسط Xamarin.Android که یک پیاده سازی چند منظوره از زیرساخت زبان مشترک است، برطرف شده است. اکنون ، از ابزار Xamarin.Android می توان برای نوشتن برنامه های بومی Android و به اشتراک گذاشتن کد در چندین سیستم عامل استفاده کرد.

 

پایتون

از Python می توان برای توسعه برنامه Android استفاده کرد حتی با وجود اینکه Android از توسعه Python بومی پشتیبانی نمی کند. این کار را می توان با استفاده از ابزارهای مختلفی که برنامه های Python را به بسته های Android تبدیل می کنند که در دستگاه های Android قابل اجرا هستند ، انجام داد.

نمونه ای از این موارد Kivy است که یک کتابخانه منبع باز Python است که برای توسعه برنامه های تلفن همراه استفاده می شود. این برنامه از Android پشتیبانی می کند و همچنین توسعه سریع برنامه را تشویق می کند (که به نظر من یک موقعیت برنده است!). با این حال ، یک نقطه ضعف در این مورد این است که مزایای native برای Kivy وجود نخواهد داشت زیرا از native آن پشتیبانی نمی شود.

 

دارت

با استفاده از زبان برنامه نویسی دارت و کیت ui فلاتر براحتی میتوانید برنامه نویسی اندروید را انجام دهید . پلاگین های ارائه شده برای این پلتفرم جدید و محبوب کار را برای برنامه نویسان دارت راحت تر کرده است اما به این معنا نیست که میتواند جایگزین native  باشد و شاید نیاز باشد قسمت هایی از نرم افزارتان را با زبان کاتلین یا جاوا پیاده سازی کنید.

 

نتیجه گیری

اکنون وقت آن فرا رسیده است که Android را فتح کنید!

برنامه های زیادی مانند Chat Messenger وجود دارد. پخش کننده های موسیقی ، بازی ها. ماشین حساب و غیره که می تواند با استفاده از زبان های فوق ایجاد شود. و هیچ زبانی وجود ندارد که بتوان آن را "زبان صحیح" برای توسعه برنامه Android نامید. بنابراین ، این وظیفه شماست که بر اساس اهداف و تنظیمات خود برای هر پروژه ، زبان را به درستی انتخاب کنید. و همیشه به یاد داشته باشید ، هر انتخابی که داشته باشید ، فقط مهارت شما را گسترش می دهد و منجر به رشد شما به عنوان یک توسعه دهنده Android می شود.

 

#برنامه_نویسی_اندروید

#اندروید

#جاوا

#کاتلین

#android

#android_studio

#java

#kotlin

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.