جزئیات مختصر کار با

10 ویژگی شخصیتی برنامه نویسان حرفه ای

وقت صحبت از شخصیت برنامه نویسان می شود خیلی ها به فکر شب نخوابی، سیگار کشیدن، قهوه خوردن، تودار بودن و گودی زیر چشم می افتند اما آیا واقعا این موضوع ها درست است؟

در این مقاله به صورت دقیق و درست به سوال شخصیت برنامه نویسان چگونه است؟ جواب می دهیم .

 

قبلا در مورد این موضوع صحبت کردیم و گفتیم برنامه نویس های حرفه ای دنیا و حتی ایران این خصوصیات را ندارند.

حال به جزئیات بپردازیم و ببینیم یک برنامه نویس حرفه ای چگونه شخصیتی دارد و ما اگر خواستم این افراد را الگو قرار دهیم باید چه عادت هایی را درست کنیم؟

 

شخصیت برنامه نویسان

  • عاشق یادگیری
  • عاشق تکنولوژی
  • اجتماعی و شوخ طبع
  • دنیایی از منطق
  • عاشق کار
  • توانایی حل مسئله
  • پیگیر مسائل
  • مدیریت شکست
  • ذهنیت کار گروهی

1- عاشق یادگیری

وقتی صحبت از برنامه نویسان می شود اولین ویژگی آن ها یادگیری است. برنامه نویسان حرفه ای همیشه در حال یادگیری هستند. دلیل این یادگیری پشت سر هم این ست که فناوری همیشه در حال تغییر و تحول است و مهارت ها و توانایی های یک برنامه نویس نیاز به آپدیت دارد، همین امر باعث می شود که یک برنامه نویس حرفه ای هر روز در حال یادگیری و آموزش برنامه نویسی و تکنولوژی های مرتبط باشد.

 

2- عاشق تکنولوژی

شناخت و درک درست از تکنولوژی جزئی از شخصیت برنامه نویسان حرفه ای است و این افراد از تکنولوژی های جدید لذت می برند. اسم تکنولوژی با برنامه نویسی عجین شده و معمولا در اکثر تکنولوژی های جدید از برنامه نویسی استفاده می شود همین امر باعث می شود که برنامه نویس از تکنولوژی و فناوری های جدید اطلاع داشته باشد.

 

3- اجتماعی

برخلاف چیزی که تصور می کنید برنامه نویس ها افرادی به شدت اجتماعی هستند و روابط خیلی خوبی دارند. چون اگر یک برنامه نویس بخواهد پیشرفت کند یا پروژه بگیرید باید روابط اجتماعی خوبی داشته باشد.

 

4- برون گرا

وقتی صحبت از شخصیت برنامه نویسان می شود خیلی ها فکر می کنند افرادی به شدت درون گرا هستند که با کسی صحبت نمی کنند ولی باید بدانید برنامه نویس های حرفه ای، معمولا افرادی برون گرا هستند. حداقل نزدیک 70 تا 80 درصد آن ها برون گرا هستند.

 

5- منطقی

همه میدانند که برنامه نویس ها، دنیایی از منطق هستند چون خود برنامه نویسی خاصیت منطقی دارد همین موضوع روی برنامه نویس ها اثر گذاشته و منطقی رفتار می کنند و جزیی از شخصیتشان شده که چیز خوبی است و می تواند به ما در لحظات حساس کمک کند.

 

6- عاشق کار

برنامه نویس ها به شدت عاشق کارشان هستند و سعی می کنند وکار را درست و اصولی انجام دهند. این مورد بیشتر برای برنامه نویس های حرفه ای هست . و البته هر کسی عاشق کاری باشد و به آن علاقه نشان بدهد، صد در صد در آن موفق می شود و به عنوان یک حرفه ای در آن حوزه بعد از مدتی شناخته می شود.

 

7- توانایی مسئله

توانایی حل مسئله بخش جدا نشدنی از شخصیت یک برنامه نویس هست، چون برنامه نویس ها پشت سر هم در حال رفع مشکل هستند و همین امر در شخصیت آنها هم نمود پیدا کرده است. معمولا افرادی که برنامه نویسی می کنند بعد از مدتی تا مشکل را رفع نکنند بیخیال آن نمی شوند. چون میدانند اگر مشکل حل نشود کل پروژه دچار اشکال می شود و همین امر، این توانایی را در آنها به شدت تقویت کرده است.

 

8- پیگیر مسائل

کسایی که برنامه نویسی کار می کنند مدام در حال پیگیری مسائل مختلف مربوط به پروژه و سورس کدها هستند بنابراین این بخش شخصیتشان به شدت تقویت می شود و اگر مسئله ای وجود داشته باشد آن را به خوبی و بدون هیچ مشکلی پیگیری می کنند. این موضوع در زندگی این افراد هم نمود پیدا کرده طوری که در مسائل زندگی هم به شخصی پیگیر تبدیل می شوند .

 

9- مدیریت شکست ها

در برنامه نویسی کمتر پیش می آید که با اولین تلاش به آن چیزی که میخواهیم برسیم. در واقع شکست، تقریبا حتمی و جزئی از کار است و همین امر باعث می شود برنامه نویس ها شکست ها را به خوبی مدیریت کنند. یکی از ویژگی های شخصیت برنامه نویسان حرفه ای و بزرگ این است که به این خطاها و شکست ها به عنوان چالش نگاه می کنند که باعث رشد و پیشرفت می شود.

 

10- ذهنیت کار گروهی

به غیر از حالت دور کاری (فریلنسری) که برنامه نویس به تنهایی کار می کند مابقی برنامه نویس ها باید توانایی کار گروهی را داشته باشند چون در اکثر شرکت ها باید به صورت گروهی روی یک موضوع کار کرد. یک برنامه نویس حرفه ای باید توانایی کار با برنامه نویسان، کاربران کسب کار، کارکنان فروشگاه ها و مارکتینگ را داشته باشد .

 

#برنامه_نویس_حرفه_ای

#کدنویسی

#برنامه_نویسی

#سبک_زندگی_حرفه_ای

#عادات_برنامه_نویسی

 

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.