جزئیات مختصر کار با

فناوری جدید و تازه گوگل

سلام اپلیکایی های عزیز با یک مقاله دیگر در خدمتتون هستم یعنی تکنولوژی Fast share که میشه گفت یکی از جالب ترین خبر های تگنولوژی محسوب میشود .

 

انتقال اطلاعات سریع و راحت میان گجت های مختلف، دغدغه کاربران اندرویدی در سال های اخیر بوده است. در حالیکه کاربران iOS به کمک قابلیت AirDrop به راحتی اطلاعات و فایل های مورد نظرشان را با سایر گجت های مبتنی بر iOS جا به جا می کنند. در سال 2011 گوگل نخستین گام خود را در این حوزه برداشت و قابلیت Android Beam را معرفی نمود، اما این فناوری نتوانست به اندازه ایردراپ اپل توجهات را به سوی خود جلب نماید و به محبوبیت بالایی دست نیافتBeam  بر پایه NFC طراحی شده بود و به کمک آن می توانستید داده های مورد نظرتان را به سایر گجت های اندرویدی که در فاصله نزدیک با شما قرار داشتند، انتقال دهید.

Fast Share قادر است بدون استفاده از اینترنت و به صورت آفلاین از طریق بلوتوث و تشخیص موقعیت جغرافیایی، به انتقال اطلاعات میان دستگاه ها بپردازد .

همچنین میتواند تمام دستگاه های اطراف شما را شناسایی کند. به این معنا که اگر شما در حال استفاده از این قابلیت نباشید، دیگر دستگاه هایی که در نزدیکی شما قرار دارند، می توانند شما را در لیست خود ببینند و با شما فایل به اشتراک بگذارند. نام این ویژگی Preferred Visibility در نظر گرفته شده است.

 

 

 حالا گوگل با قابلیت جدید برگشته که ارائه دهنده امکاناتی مشابه Beam خواهد بود؛ به این معنا که می توانید به کمک آن اطلاعاتی همچون متن، فایل، ویدئو، لینک و ... را با دیگر دستگاه های اندرویدی که فاصله کمی با شما دارند، به اشتراک بگذارید. البته تفاوت های بنیادی میان این دو مشخصه وجود دارد که مهمترین آن ها نحوه برقراری ارتباط با دیگر گجت ها است. همان طور که پیش تر گفتیم Beam از فناوری NFC جهت برقرار ساختن ارتباط استفاده می کرد در حالی که Fast Share از بلوتوث و وای فای دو طرفه برای ایجاد ارتباط بهره می گیرد.

 

Fast share android Q :

 

ویژگی جدید اندروید به صورت یکپارچه با نسخه Q این سیستم عامل ارائه می شود و برای دسترسی به آن باید از مسیر Setting> Google> Fast Share پیش رفته و آن را فعال نمود. نکته قابل توجه سازگاری این قابلیت با دستگاه های متعدد نظیر گوشی های اندرویدی، کروم بوک ها، ساعت های هوشمند و آیفون ها می باشد.

 

امیدوارم این مقاله مفید بوده باشه منتظر نظراتتون هستم .

 

نوشته : ع. کشمیریان

#تکنولوژی

#اخبار_فناوری

#جدیدترین_تکنولوژی

#اندروید

#آموزش

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.