جزئیات مختصر کار با

فیسبوک با نفرت پراکنی میخواهد سود خودش را بالاتر ببرد

شخصی به نام «فرانسس هاوگن» در برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه CBS رفته و اسرار بیشتری را از سازوکارهای داخلی این شبکه اجتماعی بزرگ فاش کرده است. او می‌گوید فیسبوک عمدا الگوریتم‌های خود را دستکاری می‌کند تا بر نفرت‌پراکنی دامن بزند.

اگرچه فیسبوک دائما ادعا می‌کند که در حال مبارزه با نفرت‌پراکنی است، ولی در یکی از اسناد داخلی گفته شده این شرکت تخمین می‌زند که فقط با ۳ تا ۵ درصد از نفرت‌پراکنی‌ها و حدود ۰.۶ درصد از رفتارهای خشونت آمیز برخورد کرده است. سند دیگری می‌گوید شواهد از منابع مختلف نشان داده که نفرت‌پراکنی، سخنان سیاسی تفرقه‌برانگیز و نشر اطلاعات گمراه‌کننده در فیسبوک و خانواده اپلیکیشن‌های آن روی جوامع گوناگون در سراسر دنیا اثر می‌گذارد.

فرانسس هاوگن می‌گوید ریشه این مشکل به الگوریتم‌هایی برمی‌گردد که در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند. هدف این الگوریتم‌ها افزایش تعامل است و فیسبوک می‌داند که بهترین تعامل از ایجاد حس ترس و نفرت در کاربران به وجود می‌آید. یکی از اسناد دیگری که توسط وال استریت ژورنال فاش شده، درباره اثرات این الگوریتم‌ها می‌گوید اطلاعات گمراه‌کننده، ناسالم و خشونت‌آمیز در میان بازنشر پست‌ها رواج زیادی پیدا کرده است.

هاوگن که برای اولین بار هویت خود را در تلویزیون ملی آمریکا فاش می‌کرد، گفت فیسبوک برای رسیدن به سوددهی ایمنی ما را فدا می‌کند. او که مدیر محصول فیسبوک و عضو گروه Civic Integrity بود، در سال ۲۰۲۱ از این شرکت خارج شد چون اطمینان نداشت که فیسبوک حاضر به برداشتن قدم‌های لازم باشد.

هاوگن در ادامه بخشی از تحقیقات داخلی فیسبوک را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرد تا مقررات بهتری در این حوزه تدوین شود. او می‌گوید تاکنون در شرکت‌های مختلفی از جمله گوگل و پینترست کار کرده، اما شرایط در فیسبوک خیلی بدتر بوده چون این شرکت سود خود را ارزشمندتر از رفاه کاربران می‌داند.

ممنون از این که برای این مقاله وقت گذاشتید امیدوارم خوشتان اومده باشه .از فیسبوک انتظار چنین کاری نمی رفت نظر شما در این باره چی هست برام نظراتتون را بنویسید .

نوشته: ع.کشمیریان

#فیسبوک

#نقض_حقوق_بشر

#نفرت_پراکنی

#شبکه_اجتماعی

#اخبار_فناوری

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.