جزئیات مختصر کار با هاست

در این پست سیستم عامل Kaios را بررسی میکنیم

KaiOS یک سیستم‌عامل برای گوشی‌های «فیچر فون» (Feature phone) است. چنین گوشی‌هایی اگرچه بسیار ساده و ارزان هستند، ولی از قابلیت‌هایی مانند اتصال به اینترنت، دوربین عکاسی، رادیو و ضبط صدا بهره می‌برند. این پلتفرم بر مبنای پروژه Boot to Gecko توسعه یافته که آن هم جانشین Firefox OS بود. از آنجایی که این یک پلتفرم مبتنی بر وب است، برای اجرا به قدرت و حافظه‌ی زیادی ندارد و حداقل مموری موردنیاز برای آن، فقط ۲۵۶ مگابایت است.

KaiOS این وعده را می‌دهد که می‌تواند اپلیکیشن‌های مدرنی مانند واتس‌اپ را برای افرادی که تا حالا مالک یک گوشی هوشمند نبوده‌اند، به ارمغان بیاورد. بنابراین، رابط کاربری آن بر اساس گوشی‌های سنتی مجهز به دکمه‌های فیزیکی و فاقد نمایشگرهای لمسی طراحی شده است. در ضمن این سیستم‌عامل از انواع استانداردهای ارتباطی مانند ۴G، NFC برای پرداخت، سیم‌کارت دوگانه و وای‌فای پشتیبانی می‌کند.

گوشی‌های مبتنی بر KaiOS قیمت بسیار کمی دارند زیرا این گجت‌ها از مشخصه‌های بسیار ساده‌ای بهره می‌برند. یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های این سیستم‌عامل، JioPhone نام دارد که در هند با قیمت ۲۰ دلار به فروش می‌رسد.

KaiOS جه تفاوت‌هایی با دیگر سیستم‌عامل‌ها دارد؟

یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش محبوبیت این سیستم‌عامل، اپ استور مبتنی بر HTML5 آن است. این موضوع به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که اپلیکیشن‌های تحت وب قدرتمندی را برای KaiOS توسعه دهند. بسیاری از دیگر فیچر فون‌های امروزی، همراه با نرم‌افزارهای جاوا عرضه می‌شوند که گوشی را سنگین می‌کنند.

در سرتاسر جهان برندهایی مانند نوکیا، Reliance، آلکاتل و دیگر برندها، برای گوشی‌های بسیار ارزان‌ قیمت خود از آن استفاده می‌کنند. به همین خاطر توسعه‌دهندگان با ارائه‌ی یک اپلیکیشن در اپ استور این سیستم‌عامل، آن را در اختیار انواع و اقسام برندها در کشورهای در حال توسعه قرار می‌دهند.

KaiOS مناسب چه نوع کاربرانی است؟

KaiOS افرادی را هدف گرفته که به هر دلیلی نمی‌خواهند یا نمی‌توانند گوشی‌های هوشمند خریداری کنند و در مناطقی که هنوز گوشی‌های هوشمند همه‌گیر نشده، گوشی‌های مبتنی بر KaiOS معمولاً مورد توجه قرار می‌گیرند. علاوه بر این باید به افراد کم‌سواد و بی‌سواد هم اشاره کنیم که به طور کلی برای استفاده از نمایشگرهای لمسی دچار مشکل می‌شوند. اپلیکیشن‌های توسعه یافته برای این سیستم‌عامل هم طوری طراحی شده‌اند که فقط با استفاده از دکمه‌های فیزیکی امکان بهره‌گیری از آن‌ها وجود داشته باشد.

علاوه بر این، از آنجایی که گوشی‌های هوشمند بسیار اعتیادآور هستند، برخی از کاربران با فاصله گرفتن از این گجت‌ها، به استفاده از گوشی‌های ساده روی می‌آورند که فقط مجهز به اپلیکیشن‌ها و قابلیت‌های ضروری باشند. یکی دیگر از کاربردهای آن هم می‌تواند برای کودکان باشد زیرا با استفاده از چنین گوشی‌هایی نمی‌توانند وقت زیادی را صرف آن کنند. در نهایت باید به افراد مسن هم اشاره کنیم. بهره‌گیری از این گوشی‌ها برای افراد مسن بسیار ساده است ولی در عین حال می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند واتس‌اپ با دیگران در ارتباط باشند.
 

#راه_اندازی_استارت_آپ
#تولید_اپ
#تولید_گیم
#تولید_نرم_افزار
#تولید_سایت
#کایوس
#Kaios
#سیستم عامل

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.