جزئیات مختصر کار با

با موسیقی بدون حق نشر، ویدیوهای خود را ایمن نگه دارید

5 سایت برای دانلود موسیقی رایگان و حق نسخه برداری رایگان برای ویدیوهای YouTube

از موسیقی دارای حق چاپ در ویدیوهای یوتیوب خود استفاده نکنید. به جای آن از یکی از این سایت ها برای موسیقی با حق چاپ رایگان استفاده کنید.

ویدیویی را با موسیقی پس‌زمینه از منبع دارای حق چاپ در YouTube پست نکنید چون احتمالاً حذف شود. در عوض، موسیقی رایگان و بدون حق امتیاز را از یکی از این سایت ها دریافت کنید.

فرقی نمی‌کند که چه نوع ویدئویی برای کانال یوتیوب خود تولید می کنید اگر تماشای آن برای عموم رایگان است، صاحب حق نسخه‌برداری آن موسیقی می‌تواند ادعا کند و ویدیوی شما را حذف کند.

یک گزینه بهتر استفاده از موسیقی با حق چاپ رایگان است. این سایت‌ها انتخاب‌هایی را به شما می‌دهند که رایگان هستند، به شرطی که در توضیحات خود پیوندی به منبع اضافه کنید.

  1. Thematic

Thematic سایتی است که اکثر سازندگان YouTube باید برای آهنگ های رایگان از هنرمندان و نوازندگان شناخته شده به دنبال آن باشند. برای دسترسی، باید عضو Thematic شوید، اما حتی برای ثبت نام نیازی به کارت اعتباری ندارید.

پس از عضویت، کاتالوگ کامل موسیقی موضوعی را خواهید دید که شامل موسیقی از چندین هنرمند منحصر به فرد است. همچنین دسترسی به آهنگ های برخی از نوازندگان نسبتاً محبوب را فراهم می کند.

البته قوانینی برای آن وجود دارد. اعضای Thematic باید برای استفاده از آهنگ‌ها در یوتیوب یا اینستاگرام، پیوند و سبک اختصاصی خاصی را دنبال کنند، و اینها تنها دو پلتفرم هستند که مجاز به نمایش ویدیوی خود هستید. اما تا زمانی که الزامات را رعایت کنید، می‌توانید از آهنگی حرفه‌ای برای ویدیوهای خود استفاده کنید.

  1. Unminus

Unminus آهنگ های کمتری در وب سایت دارد. سبک آنها متفاوت است و می توانید همه آنها را به صورت رایگان دانلود کنید. اما این سایت با سایر سایت ها متفاوت است زیرا آهنگ ها با مجوز Creative Commons Zero (CC0) ارائه می شوند.

در صورتی که درباره مجوزهای Creative Commons اطلاعاتی ندارید، مجوز CC0 به شما امکان می دهد از هر اثری به صورت رایگان، برای اهداف شخصی یا تجاری استفاده کنید، آن را به دلخواه خود و بدون ذکر منبع ویرایش کنید. این بدان معناست که می‌توانید هر کاری را که می‌خواهید با موسیقی در Unminus انجام دهید، و لازم نیست پیوندی برای آن در توضیحات YouTube اضافه کنید یا آن را در فهرست اعتباری‌ها قرار دهید.

آهنگ های جدید هر چند وقت یکبار به Unminus اضافه می شوند.

  1. Icons8 Fugue

Icons8 منبع شناخته شده ای برای آیکون ها و عکس های استوک رایگان است و همچنین مجموعه ای عالی از موسیقی و آهنگ های صوتی بدون حق امتیاز را ارائه می دهد. هر آهنگ را می توان به عنوان یک MP3 رایگان با کیفیت بالا در درایو شما دانلود کرد، یا می توانید برای باز کردن قفل فایل WAV هزینه کنید.

مجموعه موسیقی به سه دسته تم ها، ژانرها و حالت ها تقسیم می شود. هر کدام زیرمجموعه های خود را دارد تا انتخاب های خود را فیلتر کنید و به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. می توانید هر آهنگی را قبل از دانلود به طور کامل پخش کنید و اطلاعاتی مانند زمان اجرا، ویژوالایزر و غیره را دریافت کنید.

البته، یک تابع جستجو نیز وجود دارد. اما احتمالاً بهتر است از تعداد زیاد برچسب‌های موجود در سایت برای مرور و یافتن آنچه نیاز دارید استفاده کنید.

  1. TeknoAXE

سال‌هاست که TeknoAXE نوازنده و یوتیوبر ، آهنگ‌ می‌سازد و به هر کسی در اینترنت اجازه می‌دهد به صورت رایگان از آنها استفاده کند. اکثر این آهنگ‌ها موسیقی رقص الکترونیک، راک و متال هستند، اما آهنگ‌های موضوعی زیادی نیز وجود دارد.

مجوز CC 4.0 فقط به این معنی است که باید پیوند اصلی را نسبت دهید و اگر تغییری ایجاد کردید توجه داشته باشید. در ازای آن، مجموعه ای از تقریباً 1500 آهنگ در چندین ژانر و حتی حالت هایی مانند کمدی، درام، ترسناک و غیره دریافت می کنید. به چند آهنگ گوش دهید، و ممکن است فکر کنید "هی، من قبلاً این را شنیده ام". به این دلیل که موسیقی TeknoAXE قبلاً به طور گسترده در YouTube استفاده شده است.

برای دریافت جدیدترین آهنگ های آن می توانید کانال YouTube TeknoAXE را دنبال کنید. چون معمولا هر هفته یک آهنگ جدید آپلود می کند، و این یک راه خوب برای یافتن صدای جدیدی برای ویدیوی شما قبل از محبوب شدن است.

  1. CCHound

اینترنت مملو از موسیقی های بدون حق امتیاز و محافظت شده توسط Creative Commons است، اما هر آهنگی در اینجا برنده نیست.

این مجموعه دیگر به‌طور فعال به‌روزرسانی نمی‌شود، اما حتی با وجود آنچه که وجود دارد، به جای گشتن در تعداد زیادی از آهنگ‌های بدون حق امتیاز در سایت‌هایی مانند Jamendo یا SoundCloud، راه خوبی برای یافتن محصول مورد نظر است. می توانید بر اساس برچسب ها، ژانرها را مرور کنید یا چیزی را جستجو کنید. و هر آهنگ به وضوح مشخص شده است که آیا می توانید از آن با ذکر منبع استفاده کنید یا خیر.

اگر چیزی در CCHound پیدا نکردید، ممکن است لازم باشد به منابع آن بروید. این مجموعه از سایت‌ها با موسیقی رایگان Creative Commons باید به شما کمک کند آهنگی را پیدا کنید که مطابق با سلیقه شما باشد.

در پایان : یافتن موسیقی مناسب و استفاده قانونی از آن تضمین می‌کند که ویدیوی شما تا زمانی که می‌خواهید زنده بماند.

با این اوصاف، بهتر است کمی با قانون کپی رایت و همچنین روش‌های استفاده از مطالب دارای حق چاپ در اینترنت آشنا شوید.

#کپی_رایت

#امتیاز_نسخه_برداری

#حق_نشر

#آهنگ_کپی_رایت_دار

#حق_کپی_رایت

#حق_نسخه_برداری_موزیک

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.