جزئیات مختصر کار با

چقدر در روز از دستیار صوتی هوشمند گوشی خود استفاده می کنید؟

ما در اینجا برایتان چند قابلیت و کاربرد اصلی دستیار صوتی هوشمند را آورده ایم :

پخش موسیقی

دستیار های صوتی فعال می توانند دی جی های شخصی شما باشند که تقریباً به هر موسیقی که می خواهید بشنوید، دسترسی سریع دارند. بلندگوی هوشمندی مانند Google Home ، دستیار صوتی آمازون Alexa و Siri Apple همه به صورت بومی موسیقی پخش می کنند. فقط کلمه “پخش یا پلی” را عنوان کنید و نام آهنگ مورد نظر خود را بگویید تا آن را بشنویید. اگر دستیار نتوانست آهنگ را پیدا کند، کافیست که آن را به حساب های “پاندورا” “اسپاتی فای” و یا “تیدال” خود متصل کنید تا در کسری از ثانیه همه چیز را برایتان پیدا کند.

نگهداری لیست خرید

با داشتن یک دستیار صوتی هوشمند دیگر نیازی به قلم و کاغذ برای نوشتن لیست خرید نیست. شما تنها میگویید که “الکسا شیر رو به لیست خرید اضافه کن”. وقتی میروید فروشگاه تنها کافیست که اپلیکشین الکسا را نگاه کنید و بر اساس لیستی که به او داده اید خرید کنید. از همه مهمتر، اگر الکسا به حساب آمازون شما متصل باشد قادر است که از طریق فرامین صوتی برای شما خرید کند.

داشتن یک خانه یا دفتر هوشمند

اگر در خانه یا دفتر خود لامپ هوشمند ، پریز هوشمند و یا لوازم خانگی هوشمند دیگری در کنار دستیار صوتی داشته باشید، شما میتوانید روی تمام بخش های هوشمند خانه کنترل و نظارت داشته باشید:

دستیار صوتی را طوری برنامه ریزی کنید که با گفتن یک دستور صوتی خاص تعدادی کار را با هم انجام دهد. برای مثال به او بگویید که “الکسا من دارم میرم بخوابم” تا الکسا چراغ ها را خاموش کند، دمای اتاق خوابتان را بالا ببرد، تلویزیون را خاموش کرده و فقط چراغ های ضروری را روشن بگذارد.

تلویزیون را روشن و خاموش میکنید و از طریق دستیار صوتی به یوتیوب، گوگل و سایر سرویس های کاربردی دیگر تنها با ویس دسترسی پیدا خواهید کرد.

به جای اینکه سیستم کامپیوتر را روشن کنید ، وارد درایو شده و فایل خاصی را پیدا کرده و پرینت بگیرید، ازکاربرد دستیار صوتی هوشمند کورتانا درخواست میکنید که”سلام کورتانا لطفا از چاپگر HP درخواست کن تقویم این ماه را برایم پرینت بگیرد

مدیریت زمان و بهره وری (تایم بلاکینگ)

آیا می خواهید در خانه جهت آشپزی زمان خاصی را اختصاص دهید؟ دستیار صوتی میتواند زمان مد نظر برای آشپزی را برایتان تنظیم کند و در نقش تایمر عمل کند. بعد از آماده کردن مواد اولیه، میتوانید به دستیار بگویید زمانی که تایم مشخص شده، به اتمام رسید، شما را صدا کنند.

دستیار صوتی همچنین نقش مهمی در مدیریت زمان دارد مثلا به الکسا بگویید که “۵ دقیقه برای تام و ۵ دقیقه برای سارا قرار بده که هر دو از اسباب بازی ها استفاده کنند.” و دستیار صوتی سر تایم اعلام شده به شما اطلاع میدهد که تایم بازی سارا تمام شده و نوبت سارا است تا با اسباب بازی، بازی کند.

سرگرم کردن کودکان

بچه ها می توانند با دستیار صوتی خود را سرگرم کنند. برخی دستیاران حتی به بچه ها در آموزش کمک می کنند. حتی بچه های 3 ساله می توانند یاد بگیرند که بگویند “سلام گوگل” یا “الکسا” و کارتون مورد علاقه خود را درخواست کنند.

دستیاران صوتی فعال می توانند بازی های مختلف را اجرا کنند. دستیار صوتی گوگل، آمازون و اپل سیری می توانند داستان هایی را برای کودک بازگو کنند.

با کمک این دستیارها شما میتوانید حتی به بچه های خود کمک کنید تا یک زبان جدید یاد بگیرند و هر روز پیشرفت کنند. بچه ها میتوانند حتی از دستیار بخواهند یک جمله را به زبان ها مختلف ترجمه کند.

دستیار صوتی هوشمند زندگی را با قابلیت هایش آسان میکند

درست مانند تلفن های هوشمند که دارای انواع و اقسام برنامه ها هستند، دستیاران صوتی مانند Cortana ، Amazon و Google نیز “مهارت” دارند. دانستن مهارت های آن ها، نحوه نصب و استفاده از آن ها مهمترین کاری است که میتوانید برای استفاده حداکثری از کارایی و قابلیت های آن ها انجام دهید.

رایج ترین و مهمترین قابلیت هایی که اغلب دستیاران صوتی دارند به قرار زیر است:

پیدا کردن رستوران ها و منوهای غذایی

سفارش و خرید غذا

پیدا کردن تاکسی اینترنتی مثل اوبر

جستجو در ویدئوها و پخش فیلم

تخمین کرایه مسیر

ایمن کردن رانندگی و رانندگی هوشمند

با عملکردهای دستیار صوتی، میتوانید دنیای خود را به مکانی امن تر تبدیل کنید. سیری، دستیار صوتی Googleو Cortana می توانند راهنمایی های لازم را انجام دهند و تماس و پیام های رسیده برای شما را ارسال کنند ، بدون آنکه لازم باشد گوشی را لمس کنید.

تلفن خود را روی داشبورد قرار دهید و بدون هیچ لمسی، بگویید “سلام گوگل ، نزدیکترین پمپ بنزین کجاست؟” یا ، “سلام سیری ، من رو تا بوستون راهنمایی کن”

یا “کورتانا، یک پیام متنی به سارا ارسال کن." سپس دستیار صوتی با دیالوگ صوتی از شما میپرسد که “جزئیات ارسال پیام چیست؟” شما پیام را دیکته می کنید. بعد از اتمام پیام، دستیار صوتی پیام را برای شما میخواند و میپرسد “آیا پیام را ارسال کند یا خیر؟

همین کاربرد دستیار صوتی هوشمند در برقراری تماس و ارسال ایمیل هم امکان پذیر است. این یعنی شما در هر لحظه حتی حین رانندگی میتوانید هر کاری که خواستید را تنها با چند فرمان صوتی انجام میدهید.

دستیار صوتی، تلفن گمشده را برایتان پیدا میکند

بعضی اوقات تلفن همراه در خانه، بیرون و یا هرجای دیگر گم شده است. الکسا ، کورتانا ، سیری و دستیار صوتی Google می توانند آن را برای شما پیدا کنند. این کاربرد دستیار صوتی در تبلت ها و رایانه ها نیز کار می کند. اگر دستیار صوتی آمازون روشن باشد میتواند گوشی شما را به صدا در بیاورد. از این ها جالبتر،Siri ، Cortana و دستیار Google Home همگی می توانند صدا را حتی در حالت خاموش گوشی پخش کنند.

برای استفاده از این کاربرد دستیار صوتی به نکات زیر توجه کنید:

ابتدا خدمات موقعیت مکانی را در تنظیمات گوشی خود فعال کنید

بعد به دستیار صوتی بگویید گوشی من کجاست؟

خیلی زود گوشی شما پیدا میشود.

اطلاع از اخبار، وضعیت هوا و وضعیت ترافیک جاده ها

زمانی که یک دستیار صوتی هوشمند همه فن حریف دارید دیگر چه نیازی به روشن کردن تلویزیون یا مراجعه به فلان سایت خبری و هواشناسی دارید؟ بعضی از دستیاران صوتی مانند دستیار صوتی گوگل طوری برنامه ریزی شده اند که تمام نکات برجسته و هایلایت مد نظر شما از جمله اخبار، وضعیت ترافیک و هواشناسی هر نقطه از جهان را که بخواهید در اختیار شما قرار میدهد.

برای مثال تنها کافی ست به این دستیار بگویید تازه چه خبر؟ یا “What’s the news?” یا خلاصه اخبارو بهم بگو “Give me a news brief”.

دستیار صوتی گوگل حتی به سوالاتی از قبیل آیا امروز من به چتر نیاز دارم؟ یا اگر من تا فلان شهر رانندگی کنم به کرم ضد آفتاب نیاز دارم؟ و .. را هم پاسخ میدهد.

زمینه تفریح و فان شما را فراهم می کند

سازندگان این چهار دستیاران صوتی هوشمند برتر، تلاش کره اند که به قابلیت های دستیار صوتی خود چاشنی فان و شوخ طبعی را اضافه کنند. آن ها در پاسخ به برخی از دستورهای از پیش تعریف شده برای دستیار، دستورالعمل ها و جواب های بامزه ای را تعیین کرده اند که زمینه شادی و تفریح کاربران را فراهم می آورد.

#کاربرد_دستار_صوتی_هوشمند

#دستیار_صوتی_فارسی

#دستیار_صوتی_اندروید

#فعال_سازی_دستار_صوتی

#هوش_مصنوعی

نظرات :
پیام بگذارید :

پستهای مرتبط با وبلاگ

با بستر قطعی طراحی دیجیتال ، ایده های خود را به محصولات باورنکردنی خلق کنید ، همکاری کنید و آنها را تبدیل کنید.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

بصورت تدریجی تجسم فعال است

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.

با حداکثر میزان قابل اجرا

این مورد زمانی الزامی است که مثلاً متن نهایی هنوز در دسترس نیست.